OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Finanční správa vydává sborník příkladů, který vysvětluje základní pravidla pro povinnosti, které těmto subjektům mohou vzniknout v souvislosti s elektronickou evidencí tržeb.

Sborník je souhrnem vzorových typických příkladů, vysvětlujících pravidla stanovená v Metodickém pokynu k aplikaci zákona o EET. Slouží hlavně jako pomůcka pro poplatníky, kteří spadají do neziskového sektoru; týká se tedy těch právnických osob, které nebyly založeny či zřízeny za účelem dosahování zisku.

Evidenci tržeb podléhají pouze příjmy z činnosti, která je podnikáním. Pokud neziskové subjekty v rámci své vedlejší činnosti nevyvíjí činnost, která je podnikáním, EET se jich netýká. Příjmy z příležitostných akcí, které nenaplní definici podnikání (například výroční ples), evidenci nepodléhají.

Pokud neziskový subjekt (například spolek) přijímá cizí tržby na základě zastoupení nebo pověření, pak tržby eviduje za zastoupeného nebo pověřeného poplatníka.

V případě, kdy veřejně prospěšný poplatník v rámci své vedlejší činnosti provozuje podnikatelskou činnost, pak může v některých případech uplatnit výjimku a tržby z drobné vedlejší činnosti neevidovat. Tržby z této drobné vedlejší činnosti však nesmí za uplynulý kalendářní rok překročit 175 tis. korun nebo nesmí činit 5 % a více procent všech jeho příjmů.

Ke stažení zde:

http://www.financnisprava.cz/assets/cs/prilohy/f-novinky/TZ-Neziskove-organizace-EET-priloha.pdf

Metodický pokyn:

http://www.etrzby.cz/cs/neziskove-subjekty

Info / Blog

Archív